Çalışma Saatlerimiz : 08:30 - 19.00
  • Telefon

    0312 394 14 33

  • E-Posta

    ersinaslanbas@hotmail.com

  • RANDEVU AL
Dolu Hasar Onarımı

Dolu Hasar Onarımı

Boyasız Hasar Onarımı

Aracınızın dış darbeler sonucu kaporta aksamları üzerinde meydana gelen boyanın zarar görmediği kaporta göçüklerinin özel el aletleri ile aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilme tekniği ve sanatıdır.

Boyasız hasar onarımı yöntemi her türlü araçta uygulanabilir. Bu yöntemde en önemli nokta düzeltilecek alanın daha önce boyanmamış olmasıdır.

Araçlarda uygulanan boyasız hasar onarımı işlemi diğer onarım yöntemlerine göre bir çok avantajları da beraberinde getirir.

Peki nedir bu avantajlar?

Araç üzerinde boyama vb. işlemler gerçekleştirilmediği için diğer işlemlere göre daha kısa sürede tamamlanır. Bu sayede araç sahibinin uzun süre araçsız kalmasına gerek kalmaz. Aracın onarımı sırasında boyama işlemi gerçekleştirilmediği için aracın 2. el alım/satım değerinde kayıp yaşanmaz bu da araç sahibinin en önemli avantajlarından biridir.

Dolu gibi doğal felaketlerde yaşanan geniş kapsamlı hasarlarda ise boya/ parça değişimi iş ve işlemleri yüksek maliyetlere ve araç satışında büyük miktarda zarara neden olurken boyasız hasar onarımı işlemi bu maliyeti minimuma indirmektedir.

Boyanarak veya parça değişimi ile 4-5 günde onarılan dolu hasarı, boyasız hasar onarımı ile ortalama 1 gün gibi kısa bir sürede halledilir.

Ağırlıklı olarak servisler, boyasız onarılabilir dolu hasarları için çoğu zaman parça değişimi istemektedir. Bu durumda aracınız için hasar kaydı oluşacaktır. Boyasız hasar onarımı ile aracınızda (TRAMER) kaza kaydı oluşmaz.

Boyasız hasar onarımı ile kaza kaydı oluşmadığından kasko yaptırırken hasarsızlık indiriminden mahrum olmazsınız.

Sonradan oluşan boya ve yapı farkı değişimi riski yoktur.

Boya eşitlenmesine gerek yoktur.

BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME

Dolu sonrası aracınızda oluşan göçük hasarları, dolu eziklerini boya bozmadan aracınızın orjinalliğine dokunmada özel onarım takımlarıyla onarıyoruz.

Vakumlama tekniği ile dolu hasarlı araçlarınız itina ile yapılmaktadır.

Konusunda deneyimli personelimizce öncelikle hasarlı bölgeler incelenerek işaretlenmekte, müteakiben uyguladığımız özel vakum tekniği ile aracınızın boyasına zarar vermeksizin göçükler onarılmaktadır.

Doludan kaynaklanan zararların giderilmesinde sürat , kalite ve özel aparatlarla çökük giderme teknikleri hizmetinize sunulur. Tamiratlar firmamızda ve ya gösterilen herhangi bir yerde de yapılabilir, böylece zaman ve para tasarrufu sağlanmaktadır. Tamir edilen araç orijinalliği korunduğu için değerinden hiçbir şey kaybetmez.

Uygulama tekniğimiz özellikle dolu hasarlarından kaynaklı girintileri hızlı ve kaliteli bir şekilde düzeltme imkânı sunmaktadır. Bu işlem sırasında orijinal cila kalır. Masraflı, aynı zamanda memnuniyetsizlik yaratan delme, kaynakla çekme, taşlama, macunlama, zımparalama gibi işlemler uygulanmaz.

Ersin Usta - Can Oto Servisi

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme İşlemi aşağıdaki durumlarda daha iyi sonuç verir:

– Pinpon topundan daha küçük göçüklerde. Futbol topu büyüklüğündeki göçükler de düzeltilebilirler.

– Genellikle daha yeni model araçlarda.

– Göçük bölgesindeki boyanın zarar görmemiş olması, kırılmamış ve çatlamamış olması durumunda

– Göçük araç kalıp çizgisinin üzerinde değil ise, panel daha önceden macun yapılıp boyanmamışsa.

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme tekniğinin işleminin avantajları şunlardır:

– Boya ve dolgu macunu gerektirmez.

– Geleneksel tamir metodlarına göre çok daha uygun fiyatlıdır.

– Tamir, servis merkezinde veya müşteri adresinde aynı gün içinde gerçekleştirilir.

– Panelin düzeltilerek boyanması durumunda, tamir boyası renginin iz tutmaması ihtimali gibi bir risk söz konusu değildir.